Lietas, kas jāņem vērā, iegādājoties dārza traktoru

Vēlaties iegādāties jaunu dārza traktoru un meklējat piemērotāko modeli? Pirms iegādāties dārza traktoru, jums ir jānoskaidro, cik liela ir pļaujamā platība, kāds ir pļaušanas biežums, kāds ir pļaujamās teritorijas reljefs, vai traktors tiks izmantots arī citiem darbiem? Šie fakti palīdzēs izvēlēties vispiemērotāko iekārtu.

Darbam piemērotākais izmērs

Ja jūsu dārzs ir liels un atklāts, svarīgi, lai jūsu traktoram būtu liels pļaušanas platums. Tomēr, ja tajā ir daudz šķēršļu, piemēram, koki un krūmi, labāk ir izvēlēties dārza traktoru, kas ir pietiekami mazs un varētu izkļūt cauri šaurākajām vietām. Mūsu piedāvāto Husqvarna dārza traktoru klāstā pieejams traktori ar pļaušanas platums no 77 cm līdz 137 cm.

Savācējs vai sāna izmetējs?

Husqvarna dārza traktors palīdzes jums sasniegt pirmklasīgus rezultātus, izmantojot jūsu zālājam vispiemērotāko pļaušanas metodi. Ja vēlaties savākt nopļauto zāli un sasniegt izcilu rezultātu, izvēlieties modeli ar iebūvētu savācēju. Ja vēlaties pļaut ātri un efektīvi, izvēlieties traktoru ar sāna izmetēju. Ja zālājam nepieciešama mēslošana, pārslēdziet uz BioClip® (mulčēšanas) režīmu.

Piederumi daudzveidībai

Mūsu dārza traktorus iespējams aprīkot ar dažādiem piederumiem, kas tos padara piemērotus darbam visu gadu. Jūs to varat izmantot, piemēram, kā lapu savācēju, sūnu grābekli, skarifikatoru un izkliedētāju zālāja sagatavošanai vai celiņu kaisīšanai ziemas periodā. Priekšpusē uzstādīto slotu iespējams izmantot sniega slaucīšanai, bet sniega metēju – piebraucamo ceļu un celiņu tīrīšanai. Tāpat traktoram iespējams pievienot piekabi, lai atvieglotu jūsu dārza darbus.

Transmisijas izvēle

Dārza traktori ar hidrostatisko transmisiju ir vieglāk vadāmi, nekā traktori ar manuālo transmisiju. Ja ir uzstādīta manuālā transmisija, katru reizi, pārslēdzot pārnesumu, traktors ir jāapstādina. Hidrostatiskā transmisija ļauj veikt daudzpakāpju regulēšanu braukšanas laikā.

Ir divi atšķirīgi hidrostatiskās transmisijas risinājumi. Lai gūtu maksimālu komfortu, izvēlieties traktoru, kas aprīkots ar pedāļiem vadāmu transmisiju, braukšanai uz priekšu un atpakaļgaitā. Otra iespēja ir transmisija ar sviras vadību. Svira atrodas uz riteņa pārsega, kas viegli aizsniedzama no operatora sēdvietas.

Daži fakti, kas palīdzēs izvēlēties piemērotāko dārza traktoru


  1. Dārza traktoram ar iebūvētu savācēju ir visefektīvākā savākšanas sistēma.
  2.  Pļaujot garu un biezu zāli, visefektīvākais ir pļaušanas bloks ar sāna izsviedēju.
  3. Izmantojot dažādus piederumu veidus, mūsu traktorus iespējams pielāgot atbilstoši savākšanas, BioClip® (mulčēšana) un izsviešanas fukcijai, kas atbilst jūsu zālāja pļaušanas ieradumiem.
  4. Vairumam traktoru ar iebūvētu savācēju (modeļiem CT/CTH) standartā tiek uzstādīts BioClip® aizbāznis, un novirzītāju aizmugurējai izsviešanai var iegādāties kā piederumu.
  5. Lielāko daļu traktoru ar sāna izmetēju iespējams aprīkot ar 2 vai 3 tvertņu savācēju kā piederumu.
  6. Visus traktorus ar sāna izmetēju iespējams aprīkot ar piederumiem pļaušanai ar BioClip® (mulčēšanas) sistēmu.
  7. Traktoriem ar iebūvētu savācēju nav novirzītāja, kas izvietots pļaušanas bloka sānos, tāpēc tie var strādāt šaurākās vietās nekā modeļi ar sāna izmetēju.